“Marketing Day”Konferanslarının üçüncüsü, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Gerçekleştirildi

Gelişim Platformu Derneği Genç GP Topluluğu’nun“Marketing Day”başlıklı konferanslar dizisinin üçüncüsü, 14 Mayıs 2014 Çarşamba günü İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Konferans Salonu’nda, Atölye Simetri tarafından, Hatemoğlu ve Next&NextStar’ınsponsorluğunda düzenlendi. Devamı »

İletişim profesyonelleri geliştirilen yeni eğitim portalı ve tanı modülüyle beceri ve yeterliklerini test etme ve geliştirme imkanına sahip olacak

İstanbul Üniversitesi’nin de paydaşları arasında yer aldığı Avrupa İletişim Profesyonelleri Becerileri ve İnovasyon Programı ECOPSI kapsamında elde edilen bulgular, “işbaşında uygulamalı eğitim” yaklaşımından “bilgi edinimi ve gelişimi” yaklaşımına geçmek için, profesyonel uygulamaları desteklemeye yönelik derinlikli profesyonel eğitim ve geliştirme imkânlarının olduğunu ortaya koydu. Devamı »

ECOPSI Projesi İletişim Profesyonelleriyle İlgili Çarpıcı Sonuçlar Ortaya Koydu

İstanbul Üniversitesi’nin akademik ortakları arasında yer aldığı Avrupa İletişim Profesyonelleri Becerileri ve İnovasyon Programı ECOPSI (European Communication Professionals Skills and Innovation Programme) kapsamındaki stratejik iletişim araştırması, halkla ilişkiler ve iletişim profesyonelleriyle ilgili çarpıcı sonuçlar ortaya koydu. Devamı »

Reklam Dünyasında Nostaljik Bir Yolculuğa Ne Dersiniz?

O zamanlar şimdiki gibi gelişmiş bir teknoloji olmadığından afişler tüketicinin zihnine “al” mesajını yerleştirmek üzere sade bir şekilde tasarlanmış. Afişlerde kullanılan karakterler tüketicinin içinden seçilmiş ve afişlere “biz sizden biriyiz” havası katılmaya çalışılmış. Devamı »

Dr. Hatun Boztepe – Halkla İlişkiler ve İlişki Yönetimi

Halkla İlişkiler ve İlişki Yönetimi başlıklı yapıt ilişki yönetimi alanına ilişkin kavramları ayrıntılı bir biçimde inceleyerek, ilişkisel yaklaşımla birlikte halkla ilişkilerin yöneliminde meydana gelen değişimi ortaya koymaktadır. Devamı »

 

Ikea’dan “Evladiyelik” Reklam

indir

Ikea‘nın geçtiğimiz günlerde tüketiciye sunduğu reklam filmlerinden biri “Bak bu çok güzel!Evladiyelik!” sloganlı reklam filmi.

Yeni koltuk tasarımlarının tanıtıldığı reklam filmi izleyenleri “evladiyelik” kelimesinden soğutuyor.Reklamda “evladiyelik” baskısı yapılarak ürünlerin nesilden nesile geçebilecek,çok dayanıklı bir yapısının olduğuna vurgu yapılsada bu,izleyicinin reklamdan soğumasına engel olmuyor.

Ürünleri tanıtmak ve izleyiciyi etkilemek için “Bak bu çok güzel!Evladiyelik!E e e evladiyelik!” sloganının art arda söylenmesi izleyiciyi izlerken strese sokuyor.Bunun yerine koltukların özelliklerini anlatan daha kısa,öz ve etkileyici başka sloganlar kullanılsa reklam filminin etkisi çok daha fazla olabilirmiş.Reklamın güzel tarafıysa resimlerin çalan şarkıya uyan bir ritimle değişmesi olmuş.

Ikea bu reklam filminde koltuklarının “evladiyelik” olduğu vurgusunu yapsada daha çok reklam “evladiyelik” olmuş ve ilerde “izleyiciye baygınlık veren” reklamlardan anılmayı garantilemiş gibi gözüküyor.

Ikea : “Bak bu çok güzel!Evladiyelik!” Reklam Filmi

Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz?

One Response to Ikea’dan “Evladiyelik” Reklam

  1. Necati diyor ki:

    Evladiyelik reklamından dolayı ikeadan soğuyorum bi reklam bu kadar kulak tırmalar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>